Na nudę

Nuda! To trzecie, najczęściej powtarzane słowo przez Julkę. Zaraz po „mamo!” i „jestem głodna” (temu ostatniemu najczęściej towarzyszy głośny trzask drzwi lodówki). Na nieustanne wołanie mamy nic nie poradzimy. Szybko nie przejdzie. Na drugie można zaradzić, w zależności od zawartości jedzenia w kuchni. A na nudę… dobrze jest mieć coś gotowego, szczególnie wtedy, kiedy rodzice mają awarię pomysłów.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które zajmą Twoje dziecko choć na chwilę, a także pomysły na wspólne spędzanie czasu. Bawcie się mądrze!

PORTRET PAMIĘCIOWY

Wydrukuj i przyklej lub włóż do książki „Sprawa zaginięcia Lulu”, jeśli chcesz poprawić lub narysować raz jeszcze lalkę Lulu. Portret możesz także wykorzystać do własnego śledztwa, gdy coś zgubisz i nie możesz tego znaleźć.

ZNAJDŹ ZŁOŚĆ

Pobierz ilustrację i wspólnie z dziećmi zaznaczcie, jakie części ciała Julki, wyrażają złość. To dobra okazja do porozmawiania, czym jest złość. Pomogą Ci w tym Karty „Radzę sobie ze złością”. Otrzymasz je zapisując się na NEWSLETTER.

ZRÓB ILUSTRACJĘ

Pobierz i wydrukuj malowankę. Pomaluj ją, wyklej, ozdób plasteliną lub czymkolwiek zechcesz.
Julka i Szpulka ucieszą się, jeśli wyślesz zdjęcie wykonanej przez dziecko pracy na kontakt@julkaszpulka.pl.

KOŚCIOCHRUPEK - MAPA

Pobierz mapę do książki “Julka i Szpulka. Kościochrupek” i przeprowadź śledztwo jeszcze raz! Zamiast nalepek możesz samodzielnie narysować odnalezione w książce tropy.

KARTY NA ZŁOŚĆ

Karty Julki i Szpulki “Radzę sobie ze złością” pomagają w nauce panowania nad tym uczuciem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Do kart dołączona jest instrukcja, jak używać poszczególne karty podczas zabawy – treningu, jak i podczas napadu złości. Karty do pobrania po zapisie na NEWSLETTER.

PO NITCE DO SZPULKI

Szpulka wpadła w kłębki tak, że jej nitki – nerwy zaplątały się o zwykłe nitki. Powstał z tego skomplikowany labirynt. Detektywie, pomóż Szpulce odnaleźć nitki i rozplącz pozostałe zadania.