O serii

Wyjątkowa seria interaktywnych książek detektywistycznych

Książki z serii “Julka i Szpulka” nie tylko się czyta. Trzeba zrobić w nich coś więcej. Coś, co pomoże rozwiązać tajemniczą sprawę. Czasami coś narysować, innym razem coś wybrać, a wskazówki zawarte w książce, pomogą Twojemu dziecku, wraz z bohaterami, przeprowadzić śledztwo. Dzięki temu Twoje dziecko poczuje się, jak prawdziwy detektyw! A ponadto będzie się uczyć logicznego myślenia, dedukcji, kojarzenia faktów i koncentracji.

Czy przedszkolaki nie są za małe na czytanie książek detektywistycznych?

Wcale nie! Z powodzeniem mogą rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Przedszkolaki są przecież bardzo ciekawskie, ciągle zadają pytania, lubią odkrywać, badać i sprawdzać. Tak naprawdę robią codziennie to, co detektywi.

Zagadkowy świat uczuć

Dzięki przygodom “Julki i Szpulki” Twoje dziecko rozpozna emocje, które często i intensywnie odczuwają małe dzieci: złość i bezradność, radość i smutek, niecierpliwość i wyrozumiałość, wstyd i odwaga, czyli wszystko to, co małe dziecko czuje i próbuje zdefiniować. Wspólnie z bohaterami książki Ty i Twoje dziecko będziecie uczyć się nazywania uczuć, ich akceptacji oraz wspólnie poszukiwać odpowiedzi, jak rozwiązywać problemy małego człowieka.

Wspólne spędzanie czasu

Najlepiej z książką właśnie! I to książką detektywistyczną, która jednocześnie uczy i bawi. To mądre spędzanie czasu rodziców z dziećmi. A przecież ten wspólny czas jest dla Twojego dziecka najważniejszy!

ILUSTRACJE POPEŁNIŁ
Daniel Włodarski

Książka dla dzieci bez ilustracji nie istnieje. To ilustracje przyciągają uwagę dziecka, uczą estetyki, wrażliwości na piękno i rozbudzają wyobraźnię. Jednocześnie dają wytchnienie, by potem lepiej skoncentrować się na fabule książki.

Ilustracje Daniela takie właśnie są. Kolorowe, wyraziste i wesołe. Nie ma w nich zbyt dużej ilości detali, by niepotrzebnie rozpraszać małego czytelnika. Pozwalają skierować uwagę dziecka na fabułę i jednocześnie ją uzupełniają.

Jeśli chcecie lepiej poznać współtwórcę „Julki i Szpulki” zajrzyjcie tutaj.

Menu
This site is registered on wpml.org as a development site.