Akcja śledcza pod kryptonimem KONCENTRACJA

KONCENTRACJA uwagi – obecnie wiele osób zmaga się z jej deficytem, a w szczególności dzieci. Julka i Szpulka przeprowadzi śledztwo, by dowiedzieć się dlaczego w dzisiejszych czasach mamy kłopoty ze skupieniem uwagi na codziennych czynnościach i zadaniach oraz jak można temu zaradzić.

Dlaczego akcja KONCENTRACJA?

Nie bez przyczyny postanowiłam tworzyć serię książek detektywistycznych, które uczą logicznego myślenia i koncentracji – nie tylko dlatego, że kryminał to mój ulubiony gatunek literacki, głównym powodem jest uroda pracy mózgu moich dzieci. Oboje mają zdiagnozowane zaburzenia integracji sensorycznej, a córka dodatkowo ADHD. No właśnie, ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Problemy z koncentracją mojego dziecka podczas wykonywania codziennych czynności dotykają naszą rodzinę niemal bez przerwy. Od porannego ubierania się, spożywanie posiłków po zwyczajną zabawę. Moja córka często się rozprasza. Dla dziecka z ADHD każda czynność ma taki sam priorytet – jest tak samo ważna. Czytanie ulubionej książki jest równie ważne, co przelatująca właśnie obok mucha – lektura zostaje natychmiast przerwana, by córka mogła pobiec najpierw za muchą, potem do kuchni po packę, by znów wrócić i doczytać fragment książki, a później ponownie wyruszyć na poszukiwania muchy – wszystko odbywa się w ciągu kilku minut. Wygląda to nawet zabawnie, jednak często bywa dokuczliwe – dla obu stron.

Dzieci z deficytem uwagi rozpraszają się bardzo łatwo, ale czy tylko one? Okazuje się, że problem jest powszechny i narastający. Obecnie działa na nas wiele „rozpraszaczy” – telefony, telewizja, dźwięki, światła – żyjemy w ciągłym ruchu, szybko, przytłoczeni nadmiernie bodźcami – to dekoncentruje i rozdrażnia. Wraz z Julką i Szpulką chcemy się rozprawić z tym problemem w formie śledztwa, bo całe szczęście dla nas i naszych dzieci nad skupieniem uwagi można pracować.

Czym jest akcja śledcza Julki i Szpulki?

Akcja śledcza to wspólne śledztwo prowadzone przez Julkę i Szpulkę przy współpracy z agentami specjalnymi, którzy zaoferowali swoją pomoc. Wspólnymi siłami będziemy odpowiadać na trudne pytania i poszukiwać rozwiązań. Tym razem skupimy się na deficytach koncentracji uwagi u dzieci – jakie są jej przyczyny i co możemy zrobić, by ją poprawić.

Po co jest organizowana?

By wspierać rodziców i ich dzieci w rozwiązywaniu ich codziennych i niecodziennych problemów – najlepiej w sposób kreatywny i zabawny.

Do kogo jest skierowana?

Do rodziców i ich dzieci. W ramach akcji śledczej publikowane będą artykuły i wywiady dla rodziców, a dla dzieci filmy edukacyjne, zadania i zagadki oraz teksty do czytania, które będą powstawać przy współpracy z naszymi agentami specjalnymi – specjalistami w danych dziedzinach – psychologii, pedagogiki, dietetyki i wielu innych.

Ile czasu potrwa śledztwo?

Od 5 lutego aż do 2 kwietnia – w ciągu tych dwóch miesięcy będziemy poszukiwać przyczyn problemów z koncentracją oraz metod, by ją poprawić. Pokażemy też sposoby na ćwiczenie uważności.

Gdzie szukać informacji?

Przede wszystkim na blogu julkaszpulka.pl oraz na na naszych profilach na Facebook’u i Instagram’ie

Co piątek pojawiać się będą wywiady i artykuły dla rodziców w ramach serii „Rodzice po godzinach”, a co niedzielę – filmy edukacyjne, teksty do wspólnego czytania, zadania i zagadki dla dzieci w ramach „NIEDZIELI z JULKĄ i SZPULKĄ”

Abyście mogli łatwo odnaleźć publikacje w ramach akcji śledczej skorzystajcie z hashtagów: #akcjakoncentracja oraz #rodzicepogodzinach i #NiedzielazJulkąiSzpulką lub po prostu #niedziela.

Serdecznie zapraszam do aktywnego udziału w naszym śledztwie!

 

Agenci specjalni:

Magdalena Kolasa – psycholog rodzinny

Świat Przedszkolanki 

Pedagogpisze 

Zielone Koktajle 

Aktywne Czytanie

Mama Carla 

Cudoludki 

Agnieszka Borowska-Kociemba

Ilustracje i animacje – Daniel Włodarski

 

 

Nowy audiobook Julka i Szpulka Wróbel, który ćwierkał za dużo

Podziel się:

Poprzedni wpis
Straszne zagadki Szpulki
Następny wpis
Zabawa w DETEKTYWA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.