O serii

Wyjątkowa seria interaktywnych książek detektywistycznych

Książki z serii „Julka i Szpulka” nie tylko się czyta. Trzeba zrobić w nich coś więcej. Coś, co pomoże rozwiązać tajemniczą sprawę. Czasami coś narysować, innym razem coś wybrać, a wskazówki zawarte w książce, pomogą Twojemu dziecku, wraz z bohaterami, przeprowadzić śledztwo. Dzięki temu Twoje dziecko poczuje się, jak prawdziwy detektyw! A ponadto będzie się uczyć logicznego myślenia, dedukcji, kojarzenia faktów i koncentracji.

Czy przedszkolaki nie są za małe na czytanie książek detektywistycznych?

Wcale nie! Z powodzeniem mogą rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Przedszkolaki są przecież bardzo ciekawskie, ciągle zadają pytania, lubią odkrywać, badać i sprawdzać. Tak naprawdę robią codziennie to, co detektywi.

Zagadkowy świat uczuć

Dzięki przygodom „Julki i Szpulki” Twoje dziecko rozpozna emocje, które często i intensywnie odczuwają małe dzieci: złość i bezradność, radość i smutek, niecierpliwość i wyrozumiałość, wstyd i odwaga, czyli wszystko to, co małe dziecko czuje i próbuje zdefiniować. Wspólnie z bohaterami książki Ty i Twoje dziecko będziecie uczyć się nazywania uczuć, ich akceptacji oraz wspólnie poszukiwać odpowiedzi, jak rozwiązywać problemy małego człowieka.

Wspólne spędzanie czasu

Najlepiej z książką właśnie! I to książką detektywistyczną, która jednocześnie uczy i bawi. To mądre spędzanie czasu rodziców z dziećmi. A przecież ten wspólny czas jest dla Twojego dziecka najważniejszy!

ILUSTRACJE POPEŁNIŁ
Daniel Włodarski

Książka dla dzieci bez ilustracji nie istnieje. To ilustracje przyciągają uwagę dziecka, uczą estetyki, wrażliwości na piękno i rozbudzają wyobraźnię. Jednocześnie dają wytchnienie, by potem lepiej skoncentrować się na fabule książki.

Ilustracje Daniela takie właśnie są. Kolorowe, wyraziste i wesołe. Nie ma w nich zbyt dużej ilości detali, by niepotrzebnie rozpraszać małego czytelnika. Pozwalają skierować uwagę dziecka na fabułę i jednocześnie ją uzupełniają.

Jeśli chcecie lepiej poznać współtwórcę „Julki i Szpulki” zajrzyjcie tutaj.

Informatorzy

Informatorzy to nasi tajni agenci rozsiani po różnych zakątkach Internetu (i nie tylko!). Ich zadaniem jest przekazanie jak największej liczbie dzieci, że Julka i Szpulka niecierpliwie na nie czekają, by opowiedzieć o swoich przygodach i zaprosić do wspólnej zabawy.

Najlepsze książki dla dzieci – opinie, recenzje, zestawienia. Na tej stronie znajdziesz informacje i podpowiedzi konkretnych tytułów książek dla dzieci dobranych do wieku, sprawdzonych przez rodziców i przeskanowanych pedagogicznym okiem Ani Jankowskiej. To blog o pięknych i mądrych książkach dla dzieci.

Profil stworzony z pasji do literatury dziecięcej. Ukochane hobby, które obok dzieci i pracy zawodowej, wypełnia życie autorki. Znajdziecie tu ponad tysiąc recenzji i blisko dwadzieścia tysięcy obserwatorów. To dowód na to, że w Polsce można czytać dzieciom piękne i mądre książki. Czytać „blisko” oznacza, że poprzez wspólne czytanie wzmacnia się więź rodzica z dzieckiem.

Magazyn „Świerszczyk” to literackie pismo dla dzieci, ukazujące się nieprzerwanie od 75 lat i dobrze znane pokoleniom Polaków. Magazyn ukazuje się jako miesięcznik, zawsze w pierwszym dniu danego miesiąca. Dla „Świerszczyka” piszą najwybitniejsi polscy autorzy literatury dziecięcej, m.in. Małgorzata Strzałkowska, Zofia Stanecka, Melania Kapelusz, Natalia Usenko, Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak i wielu innych. Ilustracje przygotowują nagradzani twórcy młodszego i starszego pokolenia. Prócz wierszy i opowiadań w każdym numerze znajdują się ciekawostki, zagadki i aktywności dopasowane do umiejętności dzieci w wieku 5-10 lat. Do każdego numeru dołączona jest gra planszowa lub kartonikowa.

Bajkochłonka chłonie bajki jak gąbka wodę. Wręcz je pożera, zarówno te z
ilustracjami dla najmłodszych, jak i trochę bardziej poważne dla starszych dzieci. Ma w swoim domu prawdziwe archiwum bajek z całego świata i bardzo chce się nim dzielić z innymi, tworząc wspaniałe recenzje wartościowych książek. Pisze szczerze o nowościach, klasyce i białych krukach, dołączając piękne zdjęcia i wkładając w to mnóstwo pasji!

Autorką bloga „W naszej bajce” jest mama Michaliny, Januszka i Stasia, z którymi nałogowo czyta książki. Od dłuższego czasu przestała już panować nad ilością przeczytanych książek, a jej dom wypełniony jest literaturą dziecięcą w niemal każdym zakamarku. Książki to pasja jej i dzieci. Dzięki tej miłości do czytania zrodził się pomysł na blog, w którym znajdziecie mądre, wartościowe i ciekawe książki dla dzieci w każdym wieku, a także interesujące pomoce naukowe, gry i puzzle.

Matka Książkoholiczka to mama i blogerka, czyli Kasia Czarnecka-Kuc,
która pomimo wielu obowiązków znajduje czas na swoją pasję, czyli
książki. Czyta przede wszystkim powieści. Uwielbia wśród mniej znanych
książek odkrywać perełki i o tych niezwykłych książkach pisać. Jest
szczera w tym, co robi bo recenzuje nie tylko książki warte polecenia,
ale pisze też o tych, na które szkoda czasu. Przecież mamy mają go i tak
zbyt mało.

Karolina, autorka bloga „Mali czytelnicy” kocha czytać. Książki
towarzyszą jej od zawsze i są ważną częścią jej życia. Teraz swoją pasją
zaraża syna, dzięki temu tworzy wspaniałe recenzje książek dla dzieci.
Na rynku jest bardzo dużo książek dla małych czytelników, więc łatwo się
pogubić, dlatego na swym blogu pokazuje tytuły, na które warto zwrócić
uwagę, które mają mądrą treść i piękne ilustracje.

Qlturka.pl to portal stworzony z myślą o dzieciach i ich rodzicach. To
portal nie tylko informacyjny, ale też opiniotwórczy. Nie tylko
promujący książki i upowszechniający czytelnictwo, ale także informujący
o rozmaitych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych dla dzieci w
różnym wieku. Dzięki qlturka.pl rodzice mogą odnaleźć ciekawe i mądre
książki, wydarzenia i imprezy w różnych zakątkach Polski, a nawet i
świata! Znajdziecie tu także mnóstwo recenzji, artykułów i wywiadów.
Warto zajrzeć, by być na bieżąco z qlturką.

Menu