O serii

Interaktywne książki detektywistyczne

Książki z serii „Julka i Szpulka” nie tylko się czyta. Trzeba zrobić w nich coś więcej. Coś, co pomoże rozwiązać tajemniczą sprawę. Narysować portret pamięciowy, wybrać tropy, coś znaleźć lub zaznaczyć na ilustracji, a wskazówki zawarte w książce pomogą Twojemu dziecku wraz z bohaterami, przeprowadzić śledztwo. Twoje dziecko podczas lektury stanie się detektywem! Będzie uczyć się logicznego myślenia, dedukcji, kojarzenia faktów i koncentracji. To książki aktywizujące i edukacyjne zarazem, które pomagają rozwijać szereg umiejętności, w szczególności czytanie / słuchanie ze zrozumieniem i krytyczne myślenie. Sprawdź, co jeszcze kryją nasze książki.

Zagadkowy świat uczuć

Dzięki przygodom „Julki i Szpulki” Twoje dziecko pozna emocje, które często i intensywnie odczuwają małe dzieci: złość i bezradność, radość i smutek, niecierpliwość i wyrozumiałość, czy wstyd i odwaga. Wspólnie z bohaterami książki Twoje dziecko będzie uczyć się nazywania uczuć, ich akceptacji  oraz reakcji na nie, by wspólnie poszukiwać odpowiedzi, z jakiego powodu pojawiają się uczucia i w jaki sposób można rozwiązywać problemy małego człowieka.

Wspólne spędzanie czasu

Najlepiej z książką właśnie! I to książką detektywistyczną, która jednocześnie uczy i bawi. To mądre spędzanie czasu rodziców z dziećmi. A przecież ten wspólny czas jest dla Twojego dziecka najważniejszy!

Czy przedszkolaki nie są za małe na czytanie książek detektywistycznych?

Wcale nie! Z powodzeniem mogą rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Przedszkolaki są przecież bardzo ciekawskie, ciągle zadają pytania, lubią odkrywać, badać i sprawdzać. Tak naprawdę robią codziennie to, co detektywi.

OSKARŻONA O NAPISANIE
Maja Strzałkowska

ILUSTRACJE POPEŁNIŁ
Daniel Włodarski

Ilustracje Daniel Włodarski tworzy ilustracje do książek z serii Julka i Szpulka