Rozplątane Historie 2 już w Audiotece!

Aktualności

„Rozplątane Historie Julki i Szpulki” to edukacyjnej seria dla dzieci, która pokazuje, jak samodzielnie rozwiązywać rozmaite problemy. Druga część „Widzę Cię” uczy empatii oraz pokazuje, dlaczego warto dociekać, by zrozumieć drugiego człowieka oraz dlaczego warto rozmawiać o swoich uczuciach. Jak zawsze w poszukiwaniu rozwiązania pomoże Szpulka, sympatyczny kłębek nerwów Julki, która niechcący stworzyła go w napadzie złości.

Julka, rudowłosa dziewczynka jest przygnębiona. Nie chce nikomu powiedzieć, co się stało. Szpulka pomaga jej mówić o swoich uczuciach. Okazuje się, że nowa koleżanka dokucza innym dzieciom. By dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, tworzą empatyczne okulary, by zobaczyć świat z perspektywy drugiej osoby i jak zawsze wspólnymi siłami, znajdują rozwiązanie.

Do audiobooka dołączone zostały materiały dodatkowe, by dzieci wykonywały dodatków zadania podczas słuchania i lepiej zrozumiały problemy w relacjach międzyludzkich. Tym razem będą także materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli, by zastosować rozwiązania, które zastosowały Julka i Szpulka w praktyce. Wsparcie merytoryczne zagwarantowała Ania Czechowska i Joanna Baranowska z Pozytywnej Dyscypliny.

„Rozplątane Historie” to cykl uzupełniający dotychczasowe detektywistyczne przygody Julki i jej niezwykłego kłębka nerwów – Szpulki. Poszczególne historie przeniosą dzieci w świat prawdziwych problemów, z którymi prędzej, czy póżniej będą musiały sobie poradzić. To seria wspierająca rodziców w procesie wychowania. Jej ideą jest pomoc dzieciom, by stały się w przyszłości świadomymi, samodzielnymi, pełnymi empatii i akceptującymi siebie i innych dorosłymi.

Aktywizujący audiobook dostępny w dwóch wersjach: udźwiękowionej oraz lektorskiej. Zdecydujcie sami, jak wolicie słuchać.

Słuchaj na Audioteka!

Pobierz materiały dodatkowe do audiobooka TUTAJ

 

Nowy audiobook Julka i Szpulka Wróbel, który ćwierkał za dużo

Podziel się:

Poprzedni wpis
Mikołajki z BECEKIEM – Na tropie Mikołaja w Bytomiu
Następny wpis
Konkurs na List-zagadkę 2023!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.