Dzieci są trenerem życia – rozmowa z Marcinem Perfuńskim, supertatą

Rodzicielstwo to proces, w którym uświadamiamy dzieciom, czym jest świat. To proces, podczas którego uczymy nasze dzieci, jak funkcjonować w otaczającym świecie. Wychowując, spędzając z nimi czas przygotowujemy je na to, co będzie w przyszłości, na niewiadome, na radzenie sobie z problemami, wyzwaniami, relacjami z innymi.

Rodzicielstwo to też poszukiwanie siebie, czas na zmianę, najlepiej na lepsze. W rodzicielstwie jest trochę tak, jak w pracy detektywa i dziennikarza jednocześnie – trzeba dociekać i szukać rozwiązań, by dojść do porozumienia nie tylko z dziećmi, ale też z sobą samym.

Z jakimi wyzwaniami i zmianami zmierzył się supertata, czyli Marcin Perfuński – dziennikarz, bloger, mąż Ani i tata pięciu córek? Posłuchaj kolejnej rozmowy w ramach #DzieciInspirują.

Podczas rozmowy będzie także o:

– naciskaniu guziczków i budzeniu demonów,

– futurologii i przewidywaniu,

– finansach,

– jak być rodzicem na 100%,

– koszcie zakupu mikrofonu, czyli pogodzeniu pracy z domem,

– o czytaniu przed snem i zgubieniu tytułu 😉

—————————————————

#DzieciInspirują to nowa Akcja Wywiadowcza Julki i Szpulki. To cykl wywiadów z rodzicami, których dzieci zainspirowały do … no właśnie, jak się okazuje dzieci mogą inspirować do różnych rzeczy – zmiany podejścia do życia, zrealizowania dawnych marzeń, zmiany ścieżki zawodowej, zrobienia czegoś, czego nigdy nie robili. Poprzez rozmowy z innymi rodzicami chcę pokazać, że pomimo trudów rodzicielstwa, są i pozytywne aspekty, a może właśnie gdyby nie dzieci, to nie mielibyśmy odwagi czegoś zrobić?

———————————————-

Zerknij na blog supertaty: https://supertata.tv/

 

PS. Jeśli masz pytania lub chcesz podzielić się opinią, zostaw swój komentarz. Jeśli uważasz, że rozmowa jest wartościowa, podziel się nią ze swoimi znajomymi. : )

Nowy audiobook Julka i Szpulka Wróbel, który ćwierkał za dużo

Podziel się:

Poprzedni wpis
Pozytywna mama – rozmowa z Asią Baranowską, propagatorką Pozytywnej Dyscypliny
Następny wpis
Macierzyństwo rozwija skrzydła – rozmowa z Patrycją Sołtysik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.