Skoncentruj się na sobie – rozmowa z Anitą, czyli Sroka o… czasie dla siebie

Istnieje wiele aspektów koncentracji. Koncentracja na sobie jest bardzo ważna i wcale nie jest objawem egoizmu. Wszyscy nasi agenci specjalni byli zgodni co do jednego: jeśli chcemy zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, ważne jest nasze nastawienie i samopoczucie. Spokojny rodzic to rodzic otwarty na współpracę i porozumienie z dzieckiem. Nasza kolejna agentka specjalna, Anita, zdradzi kilka sposobów na bycie zrelaksowanym rodzicem.

Kim jest Anita?

Blogerką, która kocha książki i kosmetyki i tą miłością dzieli się z innymi. Na co dzień mama dwójki dzieci, a z wykształcenia jest chemikiem. Składem kosmetyków interesuje się od kilkunastu lat. Obecnie swoją uwagę skupia na produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych dla dzieci. Dzięki analizom Anity można sprawdzić, które kosmetyki są naturalne i wykonane z bezpiecznych dla naszych dzieci składników. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, którą się dzieli na swoim blogu i profilach społecznościowych „Sroka o”. Tworzy także swoje własne receptury! Kocha i recenzuje książki dla dzieci.

Na blogu Anity znajdziecie mnóstwo wartościowych opinii i analiz.

https://www.srokao.pl/

Sroka o… czasie dla siebie

Maja: Jesteś mamą dwójki dzieci i blogerką. Czy masz czas dla siebie?

Anita: Z tym czasem dla siebie jest różnie, mam wrażenie, że czas mi coraz bardziej ucieka, a czasu dla siebie mam jak na lekarstwo. Wcześniej, czyli przed pandemią, było trochę lepiej. Teraz poza normalnymi obowiązkami dochodzi jeszcze obsługa lekcji, a raczej nauczanie rzeczy, których szkoła online nie jest w stanie nauczyć. Co wieczór zaś przypomina mi się taki mem, w którym hasło brzmi „rodzic nie chodzi wcześnie spać, bo nie chce żeby jego wolny czas się skończył”.

Maja: Czyli zarywasz noce? Mimo trudnej sytuacji, znajdujesz odrobinę czasu dla siebie?

Anita: Tak. Tu z pomocą przychodzi mój mąż i moja mama. Gdyby nie oni, to chyba byłoby niemożliwe posiadanie czasu dla siebie. Z mężem tak dzielimy się obowiązkami, żeby każde z nas miało przynajmniej godzinę dziennie tylko dla siebie. W weekendy zazwyczaj moja mama zaprasza do siebie wnuki. Wtedy mam czas na nadrobienie zaległości, przygotowanie czegoś do przodu, żeby w tygodniu na spokojnie ogarnąć bieżące sprawy.

Maja: A czy w tym czasie robisz coś tylko dla siebie?

Anita: Wszystko zależy ile mam czasu na to, co chcę robić. Czasami robię sobie domowe Spa, czyli kąpiel, maska na twarzy, włosach i do tego książka w dłoń. Czasami oglądam film, serial lub gram w gry. Jako osoba przyzwyczajona do tzw. multitaskingu, uczę się, jak to mówi moja córka, „robić nic”, czyli leżę i patrzę w przysłowiowy sufit.

Maja: To bardzo dobrze! Zmęczona i zaniedbana mama, gdy spojrzy w lustro czuje się jeszcze gorzej. Jakie kosmetyki poleciłabyś dla zabieganej mamy, dzięki którym może się nieco odświeżyć i wyglądać lepiej, niekoniecznie poświęcając na to dużo czasu.

Anita: Tu odpowiedź chyba może być tylko jedna – maski. Dobrze dobrana maska potrafi zdziałać cuda. Można nałożyć ją sobie na twarz, pod oczy lub na włosy. Kiedy ona sobie działa, my możemy robić w tym czasie inne rzeczy.

Maja: Na przykład leżeć i pachnieć lub jak mówi Twoja córka „robić nic” (śmiech). To też umiejętność. Czy poleciłabyś konkretne marki? Wiem, że stawiasz na bezpieczne i naturalne kosmetyki.

Anita: Z konkretnych marek to poleciłabym Nacomi – niedroga dostępna w drogeriach i mają świetnie maski algowe, ale kremowe także. Kolejna to Resibo – mają świetną maskę Instant Beauty Mask. Z kolei Alkemie – Glow up! 2 w 1 peeling-maska. Dodałabym Iossi – mają świetne maski glinkowe oraz Orientana – znakomite maski w płachcie.

Maja: Mamy teraz lock down. Hotele są zamknięte i nie możemy wybrać się na relaksujący pobyt w salonie odnowy. Może masz jakieś sposoby na szybkie i proste zabiegi pielęgnacyjne, żeby zrobić sobie małe domowe Spa, o którym mówiłaś?

Anita: Poza wspomnianymi maskami, poleciłabym też peelingi. Na przykład słynny już na cały internet peeling kawowy, choć może być kłopotliwy, bo sprzątanie po nim to jednak przyjemność nie jest. Można też zrobić peeling cukrowy, czyli cukier plus olej, na przykład ze słodkich migdałów, opcjonalnie olejek zapachowy, dosłownie 2-3 krople i gotowe. Taki peeling pobudza krążenie i sprawi, że pozbędziemy się martwej warstwy naskórka, co zawsze skutkuje dobrym samopoczuciem.

Maja: Czy uważasz, że taki czas dla siebie jest ważny i ma wpływ na nasze relacje, na przykład z dziećmi?

Anita: To nie podlega dyskusji, że czas dla siebie jest ogromnie ważny. Każdy potrzebuje chwili na zatrzymanie się, kiedy można sobie uporządkować gonitwę myśli, kiedy nie trzeba rozwiązywać zagadki, czy najpierw „puścić” pranie czy postawić wodę na makaron. Człowiek jest mniej drażliwy i mniej go denerwują drobnostki. Szczerze mówiąc, to niczego w macierzyństwie mi tak nie brakuje jak „samotności” (śmiech).

Maja: A w pandemii trudno o samotność. Niemniej jednak warto jej szukać, choćby na chwilę. Dziękuję Ci serdecznie za rozmowę.

Anita: Dziękuję.

Anita wybrała dla Was maski i peelingi, które możecie stosować podczas domowego SPA. Poniżej znajdziecie linki do ciekawych zabiegów pielęgnacyjnych wraz z podpowiedziami, jak je prawidłowo wykonać:

https://www.srokao.pl/2018/10/maski-algowe-zastygajace-jak-zrobic-bez.html

https://www.srokao.pl/2018/02/cudowne-maseczki-z-maym-problemem.html

https://www.srokao.pl/2017/07/jedne-z-lepszych-maseczek-z-czerwona.html

https://www.srokao.pl/2017/05/ulubione-gotowe-maseczki-do-twarzy.html

https://www.srokao.pl/2020/11/alkemie-nowy-tonik-stary-peeling-maska.html

https://www.srokao.pl/2019/08/ulubione-gotowe-maseczki-ostatnich.html

 

PS. Tatusiowie muszą mi wybaczyć, bo wpis jest skierowany bardziej do mam, chociaż moim zdaniem ojcowie również powinni o siebie dbać, jeśli nie domowym Spa to specjalnym czasem dla siebie, w którym poświecą się swoim pasjom lub zwyczajnym „nicnierobieniem”. Dolce fa niente, jak mówią włosi.

PPS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi. I pamiętaj, że czas dla siebie jest bardzo ważny!

PPPS. O czasie dla siebie rozmawiałam także ze zorganizowaną mamą, czyli Mamą Carlą. Link do filmu poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=HN0G0mtG7gk&t=2s

Więcej PPPPSów nie będzie 😉

Nowy audiobook Julka i Szpulka Wróbel, który ćwierkał za dużo

Podziel się:

Poprzedni wpis
Emocje są zaraźliwe
Następny wpis
Zagadkowa zabawa – tworzymy film pełen zagadek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.