Julka i Szpulka książka dla dzieci Wróbel, który ćwierkał za dużo

Przedsprzedaż trzeciej książki ruszyła!

Aktualności

Julka i Szpulka. Wróbel, który ćwierkał za dużo, czyli trzecia detektywistyczna przygoda jest już w przedsprzedaży! Znaleźliście tytuł na ilustracji w poprzedniej książce? 😉

W naszym sklepie możecie zamówić książkę z autografem i odciskiem łapki Szpulki. Subskrybenci naszego newslettera otrzymają specjalny kod rabatowy i możliwość zamówienia książki z imienną dedykacją dla dziecka / dzieci.

Wydanie nowej książki jest jak święto

Tak się zwykle czuję, jakby była Gwiazdka! Nowe ilustracje od Daniela są jak świąteczne prezenty, a uśmiech dzieci, kiedy mogą poznać kolejną przygodę Julki i Szpulki jest bezcenny! Uwielbiam ten moment, kiedy mogą podpisać pierwszą książkę, spakować i wysłać do rąk Małego Detektywa.

Na nową książkę, podobnie jak na prezenty pod choinką trzeba nieco poczekać. Jestem bardzo ciekawa, czy nowa część spełni Wasze oczekiwania, pozytywnie Was zaskoczy, czy będziecie się dobrze bawić podczas lektury. Po to tworzę książki aktywizujące, by było zabawniej, ciekawiej, choć jest też edukacyjnie. Nie może być jednak nudno, bo małe dzieci to bardzo wymagający czytelnicy.

Co kryje nowe śledztwo?

Dużo niespodzianek! Będzie więcej tropów do wyboru. Będzie więcej zadań i aktywności. Będzie można nie tylko rysować w książce, ale nawet wycinać strony, by złożyć w całość dużą wyszukiwankę, która pomoże zakończyć śledztwo. Do książki będzie dołączona karta przesłuchań, w której dzieci będą trop po tropie uzupełniać, by oddzielić to, co prawdziwe, od tego, co fałszywe.

Problem hejtu i fake newsów

O trudnym i jakże dziś powszechnym temacie hejtu, bezpodstawnych oskarżeniach i uprzedzeniach starałam się pokazać w odpowiedni do wieku małego czytelnika sposób, by go nie przestraszyć, by zrozumiał lepiej problem, dlaczego oskarżanie kogoś jest złe.

Będzie też o fake news’ie – również powszechnym zjawisku, przez które nawet dorośli mają problem z odróżnieniem tego, co jest prawdą, a co fałszem. Tym bardziej uznałam, że warto uczyć dociekania prawdy już do najmłodszych lat.

Temat trudny, a jednak przedstawiony w prosty sposób. Sami zobaczycie, że wszystkie elementy układanki, jakim są aktywności w książce, jak i przebieg śledztwa sprawią, że dzieciom łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego nie warto wierzyć “na słowo” i jak patrzeć z dystansu (dosłownie!) na otaczającą nas rzeczywistość.

Bądź jak Detektyw

Poprzez serię “Julka i Szpulka”, chcę pokazać dzieciom (dorosłym z resztą także), że warto być na codzień detektywem – warto zadawać pytania, poszukiwać odpowiedzi, posiadać umiejętność krytycznego myślenia, analizowania informacji, potrafić logicznie myśleć i stosować dedukcję. To bardzo przydatne umiejętności, by być świadomym otaczającego nas świata i ludzi, by być świadomym siebie.

Brzmi prosto, a droga ku temu kręta i wyboista. Nie dotrzemy do momentu, w którym akceptujemy siebie, jeśli nie przebrniemy przez zawiły świat emocji. Nie będziemy mogli patrzeć z dystansem na otaczającą nas rzeczywistość, jeśli nie poznamy i nie zaakceptujemy świata naszych emocji.

Racjonalizowanie emocji to umiejętność łącząca w sobie zrozumienie siebie, akceptacje tego, co czujemy i dociekanie przyczyn naszych uczuć. To droga ku świadomości. W tym skomplikowanym procesie pomaga Szpulka – kłębek nerwów Julki,  fikcyjny stworek, który akceptuje uczucia Julki takimi, jakimi są. Współodczuwa to, co ona i jednocześnie domaga się detektywistycznych poszukiwań przyczyn emocji, które targają dziewczynką. Podejmuje próby zrozumienia, by potem rozpocząć poszukiwania rozwiązania problemu. Czasami jednak wystarczy sama wyrozumiałość 🙂

Zawiść i zazdrość – droga ku nienawiści

Chociaż zbyt dużo o emocjach w trzeciej książce nie ma, jak zawsze opowieść zaczyna się od uczuć. Julka dzięki przeprowadzonemu śledztwu odkrywa nie tylko przyczynę emocji, jaką jest zazdrość, ale także stara się zrozumieć jej przyczynę. Gdy udaje jej się rozplątać sprawę, szybko odnajduje rozwiązanie swojej własnej sytuacji, w którą się wplątała.

Sami widzicie, jak świat emocji przeplata się z tym, co racjonalne, z rozwiązywaniem codziennych i niecodziennych problemów – wystarczy odrobina wyrozumiałości wobec siebie, odrobina poszukiwań, by lepiej zrozumieć sytuację, w której się znaleźliśmy, zrozumieć drugiego człowieka albo siebie.

Data premiery: 14 listopada.

Książkę możecie zamawiać w sklepie TUTAJ.

Wysyłka książek najpóźniej 14 listopada.

Nowy audiobook Julka i Szpulka Wróbel, który ćwierkał za dużo

Podziel się:

Poprzedni wpis
Rozplątane Historie już dostępne!
Następny wpis
Mikołajkowe warsztaty w Rudzie Śląskiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.