Rozplątane Historie już dostępne!

Aktualności

Pierwsza część nowej serii audiobooków dla dzieci “Rozplątane Historie” część 1 dostępne już u wszystkich naszych dystrybutorów.

„Rozplątane Historie” to cykl uzupełniający dotychczasowe detektywistyczne przygody Julki i jej niezwykłego kłębka nerwów – Szpulki. To edukacyjna seria dla dzieci w wieku 5-10 lat, która uczy, jak samodzielnie rozwiązywać problemy. Jest to cykl audiobooków aktywizujących, gdzie dziecko próbuje rozplątywać rozmaite sprawy dzięki wskazówkom, pytaniom i materiałom edukacyjnym dołączonym do audiobooka. 

„A masz!”, czyli trudne relacje z rówieśnikami

„Rozplątane Historie Julki i Szpulki” to edukacyjna seria dla dzieci, która pokazuje, jak samodzielnie rozwiązywać rozmaite problemy.  Pierwsza część „A masz!” Uświadamia czym są relacje międzyludzkie,  dlaczego są tak skomplikowane i co można zrobić, by o nie dbać. 

Julka, rudowłosa dziewczynka, pokłóciła się ze swoim przyjacielem. W przypływie złości go uderzyła. Była przekonana, że to koniec przyjaźni. Z pomocą przybywa Szpulka, która pomaga zrozumieć, co się wydarzyło, z jakiego powodu i w jaki sposób można naprawić popełniony błąd. By dzieci lepiej zrozumiały proces, jakim jest rozwiązywanie problemów w relacjach z innymi, jakie mamy opcje zachowań oraz jakiego ostatecznie dokonać wyboru w danej sytuacji, pomogą materiały edukacyjne dołączone do audiobooka. Materiały te były inspirowane edukacją w ramach Treningu Umiejętności Społecznych.

Poszczególne historie przeniosą dzieci w świat prawdziwych problemów, z którymi prędzej, czy póżniej będą musiały sobie poradzić. To seria wspierająca rodziców w procesie wychowania. Jej ideą jest pomoc dzieciom, by stały się w przyszłości świadomymi, pewnymi siebie, empatycznymi i akceptującymi siebie i innych dorosłymi.

Audiobook dostępny w dwóch wersjach: udźwiękowionej oraz lektorskiej. Dzieci mogą zdecydować same, jak wolą słuchać. 

Czym są aktywizujące audiobooki?

Zachęcają do aktywnego słuchania poprzez zadawanie pytań, wspólną zabawę oraz aktywności – korzystanie z materiałów dodatkowych, które można wydrukować i uzupełnić podczas słuchania (koniecznie trzeba zatrzymać nagranie) lub po odsłuchaniu całej historii 🙂

Materiały dodatkowe zwykle dołączone są do audiobooka lub można je pobrać w zakładce „Dla Dzieci”.

Dlaczego są dwie wersje audiobooka?

O tym zdecydowali fani Julki i Szpulki. Okazało się, że około 40% dzieci woli słuchać audiobooków w wersji lektorskiej, a 60% w formie udźwiękowionej. Dwie wersje to ukłon w stronę najmłodszych słuchaczy, by mieli wybór tego, jak wolą słuchać. To także ukłon w stronę dzieci z rozmaitymi potrzebami, by mogły słuchać tak, by sprzyjało to trenowaniu koncentracji uwagi. Poza tym samodzielność wyboru wpisuje się w ideę serii o Julce i Szpulce. W książkach również dzieci same dokonują wyborów. 

Dwie wersje audiobooka: udźwiękowioną w formie słuchowiska oraz lektorską, bez muzyki i dźwięków, dostępne są u dwóch dystrybutorów: Audioteka, EmpikGo oraz ebookpoint.pl

Sprawdź tutaj, gdzie znajdziesz audiobooki Julka i Szpulka:

 

Nowy audiobook Julka i Szpulka Wróbel, który ćwierkał za dużo

Podziel się:

Poprzedni wpis
Kachna dołącza do kreatywnego zespołu Julki i Szpulki!
Następny wpis
Przedsprzedaż trzeciej książki ruszyła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Wymagane jest wypełnienie tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.